Jei seksas yra natūralus, kodėl mes jį padarome dirbtiniu?

Mūsų kultūra greitai gali tapti priklausoma nuo ekologiško ir natūralaus maisto. Javų dėžutės puikuojasi užrašais ,,pilno grūdo“, o vaisių batonėliai teigia, kad panaudotos natūralios vaisių sultys. Net jei aš nedažnai užsuku ,,sveiko“ maisto, aš visada truputį geriau jaučiuosi, kai valgau maistą, ant kurio užklijuotas užrašas ,,natūralus“.   

Tačiau keistas paradoksas: kiek žmonių išleidžia daugybę pinigų ekologiškam ir natūraliam maistui parduotuvėje, bet miegamajame naudoja prezervatyvus ir geria tabletes nuo nėštumo? Kada sveiku maistu padeda savo kūnams, tie žmonės kenkia savo kūnams kontracepcija! Nuo svorio priaugimo iki dusulio, nuo depresijos iki kraujo krešulių ˗  hormoninės kontraceptinės tabletės gali sukelti daug šalutinių poveikių moterims, vartojančioms jas.

Galėčiau lažintis, kad dauguma žmonių nesupranta žalingo kontraceptinių tablečių poveikio arba nežino kito būdo reguliuoti savo seksualumą. Tiems žmonėms pateikta žinia apie prezervatyvus ir kontracepciją nuo ankstyvos paauglystės, taigi suaugusiems tai tipiška sekso dalis.

Kaip esame priklausomi nuo natūralaus maisto, taip mums reikia nusiteikti ir natūraliam seksui. Be prezervatyvų, be kontracepcijos. Tai, ką aš siūlau, vadinama Vaisingumo Reguliavimo Metodais, taip pat žinomais kaip Natūralus Šeimos Planavimas arba NŠP. Tos trys raidės gali būti didžiai nesuprastos ir kartais sukelti baimę ar sąmyšį žmonėms: NŠP? Tai reiškia jokio sekso, kai moteris vaisinga. ,,Jokio sekso“ – nelinksma, taigi, ne, ačiū. O gal: ,,NŠP – tai tik vedusių porų reikalas. Man nereikia to žinoti, man tai nerūpi. “

Dauguma žmonių nesupranta, kad NŠP yra daugiau nei periodinio susilaikymo forma. Be to, net vieniši žmonės gali mokytis NŠP, kad pasiruoštų vedyboms vėliau gyvenime. Natūraliu Šeimos Planavimu naudojasi poros, kurios dėl kai kurių rimtų priežasčių vengia arba priešingai – nori pastoti. Tai būdas poroms daugiau bendrauti ir pažinti moters vaisingumą taip, kad jie galėtų atsiduoti vienas kitam kiek tik galima pilniau.

 

Kodėl NŠP yra labai svarbus?

Jis natūralus. Yra keletas NŠP metodų ir visi jie natūralūs. Kiekvienas metodas apima moters vaisingumo ženklų stebėjimą ir žymėjimą apskaičiuojant vaisingus ir nevaisingus kiekvieno ciklo laikotarpius. NŠP metodas, kuriuo naudojamės mes su vyru, yra simptomatinis metodas, tai reiškia, kad kiekvieną dieną yra stebimi trys vaisingumo požymiai. Jokių hormoninių kontraceptikų ar dirbtinių barjerų, stebimi tik natūralūs mano kūno pokyčiai.

Jis efektyvus. Jei pora kruopščiai žymi moters vaisingumo ženklus ir atitinkamai laikosi taisyklių, Natūralaus Šeimos Planavimo metodai efektyviai parodo moters vaisingus ir nevaisingus laikotarpius. Taigi pora gali išvengti nėštumo arba pastoti gana patikimai. Jei tinkamai atliekamas, Natūralus Šeimos Planavimas gali būti netgi efektyvesnis nei dauguma kontraceptikų.

Jis pasiaukojantis, nesavanaudiškas. Kai poros naudojasi bet kokia kontracepcijos priemone, jos kūnais siunčia žinutę:,,Aš atiduodu tau savo kūną, bet ne savo vaisingumą“. Kontraceptinis seksas skatina žmones naudoti vienas kitą malonumui. Kai poros įsitraukia į natūralų seksą be kontraceptikų, jų veiksmai ir kūnai bendrauja taip:,,Aš atiduodu tau visą save, kartu ir vaisingumą“. Šiuo atveju sutuoktiniai visiškai save dovanoja.

Jis stiprina tarpusavio ryšį. Idealu, kai pora kartu užrašinėja moters kūno ženklus, todėl abu supranta moters vaisingumą. Pavyzdžiui, man reikia kiekvieną rytą matuotis temperatūrą. Bet man nereikia keltis ir tai daryti, kol mano vyras ramiai sau miega, nes jis atsikelia kartu, paduoda man termometrą ir vėliau užrašo mano temperatūrą. Mes abu dalyvaujame, bendraujame atvirai ir laisvai apie viską, įskaitant ir seksualumą.

Jis didina intymumą. Kalbėjimas apie moters vaisingumą didina vedybinį artumą. NŠP praktikuojančios poros, pastoviai kalbančios ir kartu veikiančios, auga dalindamosi kūnais, širdimis ir meile. Pagal JAV Sveikatos ir žmonių paslaugų departamento duomenis, vienas iš NŠP trūkumų yra tai, kad ,,Jūsų partneris privalo sutikti ir bendradarbiauti.”  Vis dėlto bendradarbiavimas ir artumas tarp sutuoktinių gali padėti meilei augti. Kadangi NŠP skatina poros artimumą ir bendradarbiavimą, jį galima naudoti sprendžiant moterų nevaisingumo problemas, nes moterys skatinamos prie natūralios kūno veiklos. Dažniausiai gydytojai išrašo kontracepciją, kad,,išspręstų” įvairias sveikatos problemas (nors dažniausiai jos problemų neišsprendžia), bet jeigu moteris suprastų, kaip veikia jos kūnas, natūralūs metodai galėtų būti efektyviai panaudojami.

Pripažįstu, NŠP kartais gali būti sudėtingas, bet poros gali išdrįsti ir vertinti šį natūralų požiūrį į seksualumą.

 

Annemarie Miller

Versta iš: https://chastity.org/2014/05/sex-natural-make-artificial/