Sėdėjau ant popieriumi uždengtos kušetės procedūriniame kabinete medicinos įstaigoje.
Slaugytoją, kuri šnekėjo pildydama dokumentus, girdėjau tik iš dalies, nes buvau susitelkusi į savo naujagimį sūnų, gulintį šalia. Staiga slaugytoja manęs paklausė klausimo, kuris sugadino nuotaiką:
Kokią kontracepciją planuojate naudoti?
Atrodytų, koks paprastas klausimas! Esu tikra, kad medikai jį pateikia nesuskaičiuojamai daugybei moterų. Juk, pasak daugelio organizacijų, kontracepcija, naudojama nėštumo kontrolei, suteikia moterims galią užsitikrinti tokį gyvenimą, kokio jos trokšta.
Vis dėlto, slaugytojai uždavus šį klausimą, nepatyriau pakylėjančio paskatinimo, pasitikėjimo ar galios jausmų, kuriuos galėjimas gyventi, kaip nori, turėtų sukelti. Kai manęs paklausė, kaip planuoju dirbtinai reguliuoti savo vaisingumą, mane nuliūdino supratimas, kad už slaugytojos žodžių slėpėsi teiginys: aš negaliu kontroliuoti savo veiksmų ir poreikių, todėl turiu atmesti savo vaisingumo dovaną.
Esu girdėjusi moteris sakančias, kad kontracepcijos priemonės joms sukelia nemalonius pašalinius poveikius: pykinimą ir nuovargį. Girdėdama tokius nusiskundimus, nepasakyčiau, kad kontracepcija moteris išlaisvina, vietoj to tai tampa joms našta. Vėliau, skaitydama neseniai atliktą danų tyrimą apie depresijos ir kontracepcijos ryšį, taip pat nepastebėjau, kad kontracepcija stiprintų moters pasitikėjimą savimi. Priešingai, dauguma moterų dėl dirbtinių kontracepcijos metodų jaučiasi pažemintos ir kontroliuojamos.
Ar ,,moteriško galios suteikimo“ idėja leistų daryti prielaidą, kad moterims reikia manipuliuoti savo vaisingumu? Aš tuo netikiu. Naudoti kontracepciją ir neatsižvelgti į jos šalutinį poveikį nėra galios suteikimas. Matyti moterį, kaip negalinčią valdyti ir kontroliuoti savo instinktų ir poreikių, nėra galios suteikimas. Vartoti kontraceptikus tik todėl, kad kai kurie medicinos profesionalai ar bendraamžiai tai palaiko, nėra galios suteikimas.
Tuo tarpu pasaulyje yra būdas, kuriuo moterys gali sau suteikti galios, atsižvelgdamos į savo kūną, tai ˗ vaisingumo pažinimas. Vietoj to, kad į ar ant savo kūno naudotų kontraceptines priemones, moterys gali sužinoti, kaip natūraliai veikia jų vaisingumas.
Kai pradėjau skaityti apie moters vaisingumo ciklą, mane apėmė pagarbi baimė. Pagaliau supratau, kodėl kiekvieną mėnesį patiriu tam tikrus pojūčius – hormonai mano kūne sukelia subtilius pasikeitimus. Sužinojau, kad kelias dienas, kai kiaušialąstė išsilaisvina, moteris patiria nevaisingumo laikotarpį prieš jos kūnui pradedant naują ciklą. Būtent sužinojusi šiuos dalykus ir pradėjusi stebėti savo vaisingumą, pažinti jo ženklus, pasijutau galinga. Pagaliau aš žinojau, kaip veikia mano kūnas ir kodėl vyksta tam tikri pokyčiai. Aš ėmiau labiau savimi pasitikėti, nes vietoj veiklos prieš savo kūną ir natūralų vaisingumo ciklą aš galiu veikti drauge su juo.
Kontracepcija užmerkia mūsų akis nuo neįtikėtinos moters kūno ir jo vaisingumo dovanos bei grožio. Kai gyvename nežinodamos, kaip natūraliai veikia vaisingumo ciklas ir valdydamos jį kontraceptinėmis priemonėmis, sau nesuteikiame galios. Yra daug interneto svetainių, programėlių ir knygų, galinčių padėti moterims išmokti braižyti savo natūralų vaisingumo ciklą. Jei moterys augtų žinodamos, kaip jų kūnai natūraliai veikia ir sąveikauja su šiuo procesu, jos būtų labiau pasitikinčios, sveikos ir stiprios bei nepasiduotų kontracepcijos kultūrai.
Annemarie Miller
Versta iš: https://chastity.com/2016/11/contraception-wont-empower-you-but-this-will/