Mitai apie skaistumą

Ilgą laiką saugojau seksą vedyboms ir metams bėgant pastebėjau, kad kai žmonės apie tai sužino, pasikartoja tokia pati reakcijų seka: viskas prasideda šoku, kuris pereina į absoliutų siaubą ir baigiasi mano pasirinkimo nesupratimu ir tikėjimu, kad esu labai naivi, o galbūt ypač paveikta savo šeimos.

Šiandien noriu atskleisti keletą mitų, supančių idėją, kad saugoti seksą vedyboms yra siaubinga mano gyvenimo tragedija. Taip nėra. Noriu pasakyti, kad man viskas gerai ir kad taip bus ir toliau. Aš nesijaučiu kažko netekusi ar liūdinti dėl savo pasirinkimo. Manęs neprivertė ar nepaveikė taip pasirinkti. Aš nesijaučiu ką nors  prarandanti ir nesmerkiu tų, kurie manęs nesupranta. 

 

Išsiaiškinkim keletą klaidingų nuomonių:

I mitas: Jei aš saugau seksą vedyboms, tai manau, kad seksas – blogybė

O mielas pasauli, tu labiau klysti negali! Priežastis, dėl kurios aš saugau seksą vedyboms, ne ta, kad manau, jog jis yra blogis, bet kaip tik manau, kad tai yra kažko reikšmingo ir svarbaus išraiška, todėl reikalauja didelės pagarbos. Tokie dideli ir tiek daug reiškiantys dalykai kaip seksas, yra ypatingi ir gražūs, skirti būti branginami ir patiriami tinkamoje aplinkoje ir tinkamu metu. Seksas skirtas dalintis su savo sutuoktiniu – asmeniu, kuris mylės būtent mane ir konkrečiai už tai, kas aš esu, o ne ką galiu duoti. Tai asmuo, kuris vertas gauti visą mano meilę ir seksualinį artumą. 

 

II mitas: Aš kažką prarandu

Aš 29 metus gyvenu be sekso ir man puikiai sekasi. Aš nesijaučiu kažką prarandanti, nes yra tiek visko daug ir santykiuose be sekso. Kai susitikinėju su vaikinu, stengiuosi pažinti jį kaip asmenybę. Stengiuosi įžvelgti, kas jame gera, kas bloga, kad tai peraugtų į nuoširdžią draugystę. Štai ko aš noriu iš sutuoktinio: geriausio draugo, o ne vien sekso partnerio.

 

III mitas: Laukti yra lengva

Aš niekada nepasakyčiau, kad laukti lengva. Ne. Tai kova. Buvo laikotarpių, kai jaučiau, kad galiu pasiduoti. Aš patyriau gerus ir ne tokius gerus santykius. Aš kovojau su savimi ir buvau situacijose, kai atrodė, jog pasiduosiu. Vienintelis būdas tai atlaikyti – sekso vertės ir žmogaus orumo suvokimas, atviras ir nuoširdus bendravimas su asmeniu, su kuriuo susitikinėju, arba artimų draugų ,,palaikymo komanda“. Jei nebūčiau to turėjusi, viskas būtų sugriuvę kaip kortų namelis. Laukti nelengva, bet verta.

 

IV mitas: Aš tikrai nežinau, kad seksas nuostabus, kitaip juo užsiimčiau  

Aš puikiai žinau, kad seksas nuostabus, būtent todėl aš juo ir neužsiimu. Aš žinau, kad jis bus aukščiausia meilės išraiška tarp mano sutuoktinio ir manęs, todėl aš ir laukiu! Vienintelis asmuo, vertas dalintis tokia intymia, intensyvia, įspūdingai nuostabia patirtimi su manimi, yra asmuo, norintis atiduoti visą savo gyvenimą man. Toks asmuo man vertas mano laukimo.

 

V mitas: Skaistybė ne kiekvienam

Tikrai ne, skaistybė yra kiekvienam planetos gyventojui! Nesvarbu, ar jūs bandėte ir jums nepasisekė gyventi skaisčiai, ar jums sekėsi skaisčiai gyventi visą gyvenimą. Tai tinka kiekvienam, nesvarbu, kokioj būsenoj esat. Jei nepasisekė, jūs visada galite sugrįžti ir bandyti iš naujo!

 

VI mitas: Aš manau, kad žmonės, turėję sekso, yra siaubingi žmonės

Tai, kad aš gyvenu skaičiai, nereiškia, kad smerkiu kitaip gyvenančius. Neskatinu nieko smerkti. Kiekvienas asmuo turi orumo ir yra vertingas, nežiūrint į jo seksualinį elgesį. Nenoriu nieko menkinti – skatinu tobulėti ir iškelti žmogaus asmenybę. Aš skatinu skaistybę, nes joje matau grožį, noriu pati išgyventi tą grožį, noriu, kad kiekvienas įgytų tokią privilegiją. Taip pat noriu paskatinti tuos, kurie nori prisijungti prie manęs šioje kelionėje, nežiūrint, ar jūs toje pačioje pusėje kaip aš, ar ne. Tai sunkus kelias. Ilgas ir sudėtingas takas sekti, todėl palaikymas svarbus. Jei mes jo neturime, pasaulis mus per sekundę atgrasys. Nesvarbu, kas jūs, kur jūs buvote, jūsų laukiu.

 

Neleiskite melui jūsų sužlugdyti. Gyventi skaisčiai gali būti sunku, bet kaip ir dauguma sudėtingų dalykų gyvenime – verta. Mes galiausiai išliksime geresni ir stipresni, jei matysime viso to grožį.

 

Ashley Ackerman

Versta iš: https://chastity.org/2014/10/debunking-myths-chastity/