Simas Jūronas

Teologijos studentas

Aš – Simas Jūronas. Man 22-eji. Trečius metus studijuoju katalikų teologiją. Esu neseniai vedęs vyras ir visos santuokinės laimės ir iššūkių pilnos dienos dar tik prasideda. Veiklų gyvenime tikrai netrūksta: darbuojuosi ir eksperimentuoju su medžiu, gamindamas baldus ar dekoratyvinius gaminius, giedu chore, studijuoju, sportuoju, o neseniai tapau atsakingas ir už namų ūkį. Taip pat aktyviai dirbu su jaunimu lytiškumo ugdymo srityje ir man svarbu, kad šia tema jaunas žmogus žinotų tiesą. Todėl trumpai apie tai, kaip ir kodėl pasiryžau įsitraukti į šią, jaunimą, o taip pat ir suaugusį žmogų ugdančią veiklą.
„Esu vertas daugiau“ programoje dalyvauju ir kalbu lytiškumo ir panašiomis temomis jau 4 metus. Užsiimu tuo, nes man rūpi, kokiame pasaulyje gyvenu ir kokį pasaulį paliksiu po savęs. Man rūpi, kad dabartinės ir ateinančios kartos suvoktų, kokią svarbą turi moralės principai, iš tiesų gerbtų šalia esantį, nesiektų vienpusiškos naudos, pažintų save ir suprastų savo bei kito vertę šiame pasaulyje. Noriu, kad žmonės mokėtų atpažinti melą nuo tiesos ir būdami laisvi, nepaveikti pašalinių įtakos, priimtų sprendimus. Svarbiu laikau ir mūsų pasirinkimą, kaip gyventi, jog nuo kiekvienam iš mūsų duotos lyties priklauso, kaip bus išpildytas mūsų gyvenimas. Tačiau neretai yra taip, kad mūsų vertę nustato kiti, mūsų laisvė atsiduria medijų ar visuomenės nerašytų taisyklių rankose, antimoraliniai veiksmai tampa įstatymais ir t.t. Taigi aš, kaip žmogus, ieškantis tiesos ir nenorintis palikti šiandieninių įvykių tekėti savo eiga, dalinsiuosi patirtimi, išgyvenimais, bandysiu atskleisti požiūrį, kuriuo gyvenu aš ir dauguma šioje programoje esančių žmonių.

quotes

MANO RAŠINIAI

Kada prasideda gyvybė?

2018 m. birželio mėnesį baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įgijau medicinos magistro laipsnį bei gydytojo kvalifikaciją. Šią džiaugsmingą dieną kartu su dar 300 kursiokų kartojome Hipokrato priesaikos žodžius. Šią iškilmingą priesaiką bent kartą gyvenime