Veiksmingi metodai, kaip natūraliai sumažinti nerimą

Tam tikras nerimas yra įprasta gyvenimo dalis. Tačiau nekontroliuojamas nerimas gali smarkiai paveikti jūsų gyvenimo kokybę. Sutvarkykite savo nerimą išbandydami toliau pateiktas idėjas.

Kas yra nerimas?

Nerimas yra natūrali organizmo reakcija į stresą. Tai baimės ar nerimo jausmas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai – nuo genetikos, aplinkos iki smegenų chemijos.

Kai kurie dažniausiai pasitaikantys nerimo simptomai yra šie:

  • padažnėjęs širdies ritmas
  • padažnėjęs kvėpavimas
  • neramumas
  • sunkumai susikaupti

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad nerimas skirtingiems žmonėms gali pasireikšti skirtingai. Vienam žmogui gali kilti drugelio jausmas skrandyje, kitam – panikos priepuoliai, košmarai ar skausmingos mintys.

Atsižvelgiant į tai, yra skirtumas tarp kasdienio nerimo ir nerimo sutrikimų. Jausmas, kad nerimaujate dėl ko nors naujo ar keliančio stresą, yra vienas dalykas, tačiau kai jis tampa nekontroliuojamas ar pernelyg didelis ir pradeda daryti įtaką jūsų gyvenimo kokybei, tai gali būti sutrikimas.

Kai kurie nerimo sutrikimai yra šie:

  • panikos sutrikimas
  • potrauminio streso sutrikimas (PTSS)
  • obsesinis-kompulsinis sutrikimas (OKS)
  • generalizuoto nerimo sutrikimas (GAD)
  • socialinio nerimo sutrikimas

Kaip sutvarkyti nerimą?

Nerimą galima gydyti įvairiais būdais. Vienas iš įprastų gydymo būdų yra kognityvinė elgesio terapija (KET), kuri padeda suteikti žmonėms įrankių, kaip susidoroti su nerimu, kai jis pasireiškia.

Taip pat yra tam tikrų vaistų, pavyzdžiui, antidepresantų ir raminamųjų, kurie padeda subalansuoti smegenų cheminę pusiausvyrą ir išvengti nerimo epizodų. Jie netgi gali padėti išvengti sunkiausių simptomų.

Tačiau jei norite eiti natūralesniu keliu, yra mažų ir didelių būdų, kaip galite padėti kovoti su nerimu. Žemiau pateiksime kelis.

Apribokite suvartojamo kofeino kiekį

Jei jaučiate lėtinį nerimą, kofeinas nėra jūsų draugas. Kofeinas gali sukelti nervingumą ir drebulį, o tai nėra gerai, jei jaučiate nerimą.

Tyrimai parodė, kad kofeinas gali sukelti arba sustiprinti nerimo sutrikimus. Jis taip pat gali sukelti panikos priepuolius žmonėms, turintiems panikos sutrikimų. Kai kuriems žmonėms kofeino atsisakius, gali labai pagerėti nerimo simptomai.

Išlaikykite subalansuotą mitybą

Mažas cukraus kiekis kraujyje, dehidratacija arba perdirbtuose maisto produktuose esančios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, dirbtinės kvapiosios medžiagos, dirbtiniai dažikliai ir konservantai, kai kuriems žmonėms gali sukelti nuotaikos pokyčius. Daug cukraus turinti mityba taip pat gali turėti įtakos temperamentui.

Jei nerimas sustiprėja po valgio, patikrinkite savo mitybos įpročius. Išlikite hidratuoti, atsisakykite perdirbtų maisto produktų ir valgykite subalansuotą maistą, kuriame gausu sudėtinių angliavandenių, vaisių ir daržovių bei liesų baltymų.

Būkite aktyvūs

Reguliari fizinė veikla nėra tik fizinė sveikata – ji gali būti labai naudinga ir jūsų psichinei sveikatai.

2013 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad nerimo sutrikimų turintys žmonės, kurie nurodė esantys fiziškai aktyvūs, buvo geriau apsaugoti nuo nerimo simptomų atsiradimo.

Taip galėjo nutikti dėl įvairių priežasčių. Mankšta gali nukreipti jūsų dėmesį nuo to, kas jums kelia nerimą.

Širdies ritmo suaktyvinimas taip pat pakeičia smegenų cheminę sudėtį, kad atsirastų daugiau vietos nerimą mažinančioms neurocheminėms medžiagoms, pvz:

  • serotoninui
  • Gama-amino sviesto rūgščiai
  • smegenų neurotrofiniam faktoriui (BDNF)
  • endokanabinoidams

Išvada

Jei jaučiate nerimą, pirmiau pateiktos idėjos gali padėti nusiraminti.

Atminkite, kad mūsų viršui pateiktos priemonės gali padėti sumažinti nerimą, tačiau jos nepakeičia profesionalios pagalbos. Padidėjusiam nerimui gali prireikti terapijos arba receptinių vaistų. Pasikalbėkite su gydytoju apie savo rūpesčius.

Previous post Sportavimo nauda sveikatai
Next post Kaip padėti artimam žmogui su šizofrenija?